Korekta w zeznaniach podatkowych

Korekta w zeznaniach podatkowych

Rezygnacja zatrudnionego może wiązać się z ponadplanowymi rozrachunkami przewyższającymi obowiązki wynikające z prawa pracy. Wielokrotnie zdarza się tak, że pracodawca obiecuje finansowanie nauki zatrudnionego, a zatrudniony wypowiada porozumienie przed daną uprzednio datą. Jak przedstawia się sytuacja w rozliczeniu podatku dochodowego działalności gospodarczej w związku z roszczeniami pracownika?

Czasami zdarza się, że przedsiębiorca ma możliwość starać się o zwrot nakładu pieniężnego nauki po wypowiedzeniu kontraktu przez pracownika. W takim wypadku wartość ta zaliczana jest do przychodów przedsiębiorcy w okresie, kiedy stał się on wymagany. W czasie, gdy zwrot wyjdzie za wysoki i konieczna jest korekta, odnosić się ona będzie do roku podatkowego, w którym uskutecznione były pierwotne rozliczenia.

W polskim prawie problem ten nie jest ściśle określony, w następstwie czego tego rodzaju poróżnienia są rozwiązywane za pomocą władzy sądowniczej. Zwrot wartości kształcenia pracownika powinien być wyraźny i klarowny. Wątpliwość ujawnia się w chwili, kiedy niezbędna jest poprawa rozliczenia. Treści rozporządzeń o CIT nie precyzują reguł odnoszących się do korekty. Tymczasem ogólne zasady uwidaczniają, że zalicza się do dochodów podatkowych, tylko takie przychody, które są należne podatnikowi w ustalonym terminie.

Do jakiego roku podatkowego stosuje się zatem korekta przychodu? Skorygowanie przychodu nie zmienia terminu jego zaistnienia, dlatego też powinna się ona łączyć z okresem, kiedy przychód został wcześniej wyliczony.

Jeśli poszukujesz informacji w zakresie finansowania przedsiębiorstw lub obniżenia kosztów prowadzonej działalności gospodarczej to napisz. Postaramy się skutecznie doradzić i zaproponować najlepsze rozwiązanie.



* Wymagane

Dziękujemy za wypełnienie formularza!

Previous Kiedy strona internetowa jest atrakcyjna?
Next Kto kontroluje wypłacanie wynagrodzeń?

Może to Ci się spodoba

Mała firma 0 Comments

Jak zgłosić sprzeciw na czynności kontrolne?

W rezultacie zmian wprowadzonych w przepisach o swobodzie działalności gospodarczej został zaprezentowany dodatkowy instrument służący przedsiębiorcom do obrony przed nadużyciami ze strony różnych organów kontroli. Sprzeciwem na czynności kontrolne jest

Mała firma 0 Comments

Deregulacja unijnych aktów prawnych dotyczących małych i średnich firm

Jednym z ważniejszych założeń Komisji Europejskiej są działania inicjujące łatwiejsze funkcjonowanie małych oraz średnich przedsiębiorstw. Ma to na celu zapoczątkowanie wzrostu gospodarczego oraz powstawanie nowych miejsc pracy na obszarze Europy.

Firma 1Comments

Zadbaj o swoje dokumenty

Dokumenty znajdują się niemal w każdej firmie. Rozrost przedsiębiorstwa może wiązać się z ich przesadnym nagromadzeniem, co z kolei bardzo często doprowadza do chaosu utrudniającego pracę. Sprawdź w jaki sposób

Mała firma 1Comments

Czy telemarketing jest skuteczny?

W zasadzie każdy czynny zawodowo i towarzysko człowiek ma własny telefon. To idealna okazja do organizowania działań telemarketingowych. Dają gwarancję, że reklama dotrze do odbiorcy i w zazwyczaj zostanie odebrana

Mała firma 0 Comments

Działalność koncesjonowana – wady i zalety

Obecnie, szczególnie w branży handlowo-usługowej, do prowadzenia działalności trzeba uzyskać koncesję. Zazwyczaj wystarczy złożyć wniosek do wybranej instytucji państwowej z prośbą o przyznanie zgody, na przykład na sprzedaż napojów wysokoprocentowych.

Mała firma 0 Comments

Jaki zakres obejmuje ustawa umorzeniowa?

W ubiegłym roku sejm zatwierdził tzw. ustawę umorzeniową mającą na celu zagwarantowanie polskim przedsiębiorcom prawa do abolicji kosztów ZUS za okres 1999- 2009. Projekt przytoczonej ustawy został zgłoszony w marcu

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to skomentuj post

Zostaw odpowiedź