Która umowa o współprace jest najkorzystniejsza?

Która umowa o współprace jest najkorzystniejsza?

Pracodawca decydujący się na współpracę z jakimkolwiek podmiotem spisuje umowę. Dokument ten reguluje zakres działań i obowiązki wynikające ze współpracy.

Najczęstsza formą zawiązania współpracy są umowy o obsługę prawną. Zakres działań w tym przypadku obejmuje ściśle porady prawne, więc dotyczy współpracy przedsiębiorstw i innych podmiotów z agencjami adwokackimi czy radcami prawnymi.

Kolejną powszechną umową jest umowa komisu. Na jej podstawie osoba przyjmująca zlecenie jest zobowiązana do kupna lub sprzedaży towarów i usług ruchomych we własnym imieniu, lecz na polecenie zleceniodawcy.

Umowa agencyjna może być zawarta pomiędzy dwoma osobami prowadzącymi odrębne działalności gospodarcze. Reguluje ona współprace pomiotów w zakresie pośrednictwa w podpisywaniu umówi z klientami. W praktyce agent ( zleceniobiorca) reguluje współprace z indywidualnymi klientami na rzecz zleceniodawcy, który pokrywa wszelkie koszty prowizji i ewentualnych wynagrodzeń pracowników zatrudnianych przez np.: agencję pracy.

Z zasady swobody umów mówimy o umowach cichych. Nazwę swoja zawdzięcza od tak zwanych cichych spółek. Owe spółki utraciły prawa handlowe z powodu wdrożeniu w życie nowych praw zawartych w Kodeksie Cywilnych z 1964 roku. Cicha umowa to standardowa procedura określania współpracy z omówionymi podmiotami. Myśląc o podpisaniu umowy spółki cywilnej należy pamiętać, iż jej postanowienia reguluje Kodeks Cywilny, a nie Kodeks Spółek Handlowych.

Określenie warunków współpracy jest bardzo ważne ze względu na bezpieczeństwo w przypadku niezgodności. Typ wybranej umowy zależy ściśle od naszych preferencji i oczekiwań.

Jeśli poszukujesz informacji w zakresie finansowania przedsiębiorstw lub obniżenia kosztów prowadzonej działalności gospodarczej to napisz. Postaramy się skutecznie doradzić i zaproponować najlepsze rozwiązanie.



* Wymagane

Dziękujemy za wypełnienie formularza!

Previous Ryzyko działania franczyzy
Next Finansowanie składek ubezpieczeniowych dla przedsiębiorcy

Może to Ci się spodoba

Na czym polega odwołanie wypowiedzenia?

Jeśli przełożony nie jest zadowolony z pracy zatrudnionego lub relacji ze współpracownikami może wręczyć wypowiedzenie umowy o pracę. Aczkolwiek dokument ten musi mieć podstawy prawne i wynikać z ignorowania regulaminu

Umowy 1Comments

Wypowiedzenie umowy o pracę, a okres wypowiedzenia

Jeżeli zawarłeś umowę na czas określony nie dłuższy niż 6 miesięcy, nie możesz jej jednostronnie wypowiedzieć przed upływem wyznaczonego terminu. Już wkrótce to ograniczenie ma zniknąć z polskiego prawa za

Prawa autorskie – jak rozliczyć pracę twórczą w ramach umowy o pracę?

Prawa autorskie w kontekście podatków większości z nas kojarzą się z 50%-owymi kosztami uzyskania przychodu. Nie trzeba dodawać, że jest to wskaźnik bardzo korzystnie wpływający na wysokość wynagrodzenia netto pracownika.

Lojalność partnerów biznesowych kluczem do sukcesu firmy

Wielu przedsiębiorców stawia w swoich działaniach przede wszystkim na reklamę produktów i usług, ponieważ w tym widzi najlepszą szansę na rozwój i pozyskiwanie klientów oraz kontrahentów. Niestety, taka działalność ma

Firma 1Comments

Jak rozwiązać umowę?

W dzisiejszych czasach umowa o pracę jest szczególnie ważna. Pozwala na stabilne zatrudnienie, systematyczne wynagrodzenie, państwową opiekę medyczną oraz pozostałe przywileje (urlopy wypoczynkowe, macierzyńskie czy wychowawcze). Nie zawsze jednak praca

Kiedy zawiera się przedwstępną umowę o pracę?

Według Kodeksu pracy przedwstępna umowa o pracę nie funkcjonuje. Jednak nie oznacza to, że nie może zostać zastosowana, gdy obie strony uznają, że jest konieczna. Jakie informacje muszą znaleźć się

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to skomentuj post

Zostaw odpowiedź