Lojalność się opłaca

Lojalność się opłaca

Duża konkurencja na rynku towarów i usług sprawia, że przedsiębiorcy zmuszeni są do szukania sposobów zwrócenia na siebie uwagi potencjalnych konsumentów i zbudowania bazy stałych kontrahentów. Pomagają im w tym programy lojalnościowe.

Rezultaty badania przeprowadzonego przez niezależny instytut badawczy ARC Rynek i Opinia na zlecenie Sodexo ze stycznia 2013 roku pokazują, że połowa wszystkich firm w Polsce zastosowała programy motywacyjne lub lojalnościowe wobec swoich kontrahentów, a każde czwarte przedsiębiorstwo wdrożenie programu planuje w najbliższym czasie. To pokazuje, że lojalność się popłaca – zarówno dla odbiorców, jak i biznesu.

 Dlaczego warto?

W czasach wolności rynkowej i ogromnej konkurencji towarów i usług firma musi posiadać coś, co ją wyróżni na tle innych. Jak pokazują sondaże, klienci podczas dokonywania wyboru kierują się kilkoma względami: ceną towaru lub usługi, opiniami na temat firmy, terminami dostawy (jeśli zakupy są dokonywane poza lokalem sprzedającego), a także zaufaniem. Zaufanie między odbiorcą a sprzedającym lub usługodawcą jest podstawą biznesu. Umocnić tę relację pozwolą programy lojalnościowe.

Dla stałego klienta zaproszenie do udziału w takim programie jest wymowne. Symbolizuje wyrazy uznania, docenienia, scementowanie relacji z biznesowym partnerem. Dla nowego potencjalnego klienta możliwość przystąpienia do programu lojalnościowego jest zaś motywacją do skorzystania z usług firmy albo dokonania zakupów.

 

Co to znaczy dla firm

Programy lojalnościowe dla firm znaczą równie wiele. Począwszy od budowania prestiżu dzięki pokazaniu, że dobrze rozumie się potrzeby klienta, zna się jego gust, spełnia jego oczekiwania i wynagradza jego lojalność. Poprzez zwiększenie komunikacji z klientem: usprawnienie obsługi, zwiększenie potoku nowych odbiorców i zmniejszeniu odejść od firmy stałych kontrahentów. Kończąc na korzyściach finansowych: programy motywacyjne pozwalają zaoszczędzić na reklamie i zwiększyć dochody dzięki lojalnemu podejściu klientów oraz większemu nakładowi pracy pośredników handlowych, hurtowni i biznesowych partnerów.

 Odpowiednia strategia

Zamierzony efekt osiągnie się tylko wówczas, jeśli program lojalnościowy zostanie skrojony na potrzeby konkretnego przedsiębiorstwa. Przed wprowadzeniem programu należy zidentyfikować obszar w kanałach sprzedaży, który odpowiednio stymulowany przełoży się na zwiększenie dochodów w firmie. Dobrze pokierować programem pomogą specjaliści (np. Program Ready)  – agencje okazujące wsparcie podczas przygotowania, wdrożenia i obsługi produktów motywacyjnych.

Jeśli poszukujesz informacji w zakresie finansowania przedsiębiorstw lub obniżenia kosztów prowadzonej działalności gospodarczej to napisz. Postaramy się skutecznie doradzić i zaproponować najlepsze rozwiązanie.



* Wymagane

Dziękujemy za wypełnienie formularza!

Previous CV - pierwszy krok do wymarzonej pracy
Next Inwestycyjne „ABC”

Może to Ci się spodoba

Polska na czele wyścigu o nowe centra usług dla biznesu

Polska ma szansę osiągnąć pozycję globalnego lidera branży BPO/SSC. Pod względem zatrudnienia w sektorze usług dla biznesu zajmujemy pierwsze miejsce w Europie i trzecie na świecie, a zagranicznych inwestorów przyciągają konkurencyjne koszty pracy, dostępność

Od lipca fiskus będzie kontrolować firmy przez Jednolity Plik Kontrolny

Po 1 lipca urzędy skarbowe będą przeprowadzać kontrole skarbowe elektronicznie, z wykorzystaniem Jednolitego Pliku Kontrolnego (JPK). Zmiany te wymagają od firm dostosowania swoich systemów informatycznych, które od tego momentu będą musiały

Optymalizacja kosztów w firmie związanych z wymianą walut

Każdy, kto prowadzi własny biznes, stara się poprawić jego rentowność, redukując koszty. Jeżeli przedsiębiorca zawiera transakcje zagraniczne, eksportuje lub importuje towary, musi regulować płatności walutami. Kredyty firmowe zaciągane w obcej

Polska firma pomaga rozwijać rolnictwo w Afryce

Afryka jest jednym z największych na świecie importerów żywności, choć sama ma ogromny, niewykorzystany potencjał w obszarze rolnictwa. Problemem jest jednak magazynowanie wyprodukowanej żywności. Duża jej część ulega zepsuciu i jest wyrzucana już

Rośnie znaczenie firm rodzinnych na rynku pracy

Ponad 70 proc. polskich przedsiębiorstw to firmy rodzinne. Jak pokazują wyniki badań, młodzi pracownicy chętnie wybraliby pracę w takim przedsiębiorstwie. Mają one wizerunek pracodawców, którzy dbają o pracownika i u których można liczyć na

EAGLE zaprasza na targi STOM – LASER 2018 do Kielc

Firma POWER – TECH zaprasza na kolejną edycję targów STOM-LASER. Impreza organizowana w Kielcach ramach cyklu „Przemysłowa Wiosna” odbędzie się w dniach 10-12 kwietnia 2018 roku. Zaproszenia można pobierać w

2 komentarze

  1. agata
    11 sierpnia, 15:17 Reply
    W czasach wolności rynkowej i ogromnej konkurencji towarów i usług firma musi posiadać coś, co ją wyróżni na tle innych.
  2. Anna
    14 sierpnia, 20:17 Reply
    Z doświadczenia wiem, że ludzie potrafią się uzależnić od jednego produktu. Sama tak miałam i minęło sporo czasu nic zdecydowałam się poszukać czegoś innego. Programy lojalnościowe fajna sprawa, ale nie warto mnie klapki na oczu - jak ja przez bliski 4 lata.

Zostaw odpowiedź