Na jakich zasadach przyznaje się ubezpieczenie wypadkowe?
Roboty fizyczne wymagają mnóstwo sprawności i odpowiednich kwalifikacji. Jednak mimo specjalistycznego szkolenia bywają wypadki, które wpływają na kondycję oraz ogólny stan zdrowia. Czy ubezpieczenie wypadkowe przydaje się pokrzywdzonemu pracownikowi? Kto może je otrzymać?
Na początek warto powiedzieć, że świadczenie wypadkowe przysługuje zatrudnionym, którzy mają także ubezpieczenie emerytalne i rentowe. To świetne zabezpieczenie, które zapewnia dużo więcej opcji niż standardowe świadczenie chorobowe.
Trzeba jednak wiedzieć, że ubezpieczenia wypadkowego nie może korzystać każdy. Osoby, które pracują w ramach umowy agencyjnej, zlecenia oraz akordowej nie mogą wnioskować o świadczenie. Taka sama sytuacja dotyczy osób bez stałego zatrudnienia, niezawodowych żołnierzy oraz podwładnych na urlopach macierzyńskich, wychowawczych oraz pobierających inne przywileje socjalne.
Reasumując, można stwierdzić, że ubezpieczenie wypadkowe chroni pracowników zatrudnionych na podstawie umowy o pracę i otacza opieką w sytuacjach wypadkowych podczas wypełniania powinności służbowych.
Jeśli poszukujesz informacji w zakresie finansowania przedsiębiorstw lub obniżenia kosztów prowadzonej działalności gospodarczej to napisz. Postaramy się skutecznie doradzić i zaproponować najlepsze rozwiązanie.
Dziękujemy za wypełnienie formularza!
Może to Ci się spodoba
Służebność przesyłu – regulacje prawne w praktyce
Przedsiębiorca przesyłowy może realizować interes publiczny na terenie będącym prywatną własnością. Z drugiej strony, właściciel terenu ma prawo domagać się wynagrodzenia tytułem ustanowienia służebności przesyłu. Właściciel terenu, na którym od
Odpowiedzialność urzędnika ZUS jako funkcjonariusza publicznego
Zakład Ubezpieczeń Społecznych to jeden z urzędów najbardziej narażonych na niską ocenę jakości pracy wystawianą przez społeczeństwo. Wiąże się to z tym, że rozliczenia z ZUS prowadzi bardzo dużą część
Rośnie liczba katastrof naturalnych. Powodują o 20 proc. wyższe straty niż kilka lat temu
Każda katastrofa naturalna kosztuje dziś gospodarkę znacznie więcej, niż miało to miejsce w przeszłości. Gdyby wielka powódź z 2010 roku miała miejsce w tym roku, straty przekroczyłyby 16 mld zł, czyli byłyby wyższe
0 Comments
Brak komentarzy!
You can be first to skomentuj post