Kiedy opłaca się skorzystać z pożyczki prywatnej?
Potrzebujesz gotówki, ale – z pewnych względów – nie chcesz wnioskować o nią w banku lub w jednej z firma pozabankowych? Alternatywą dla pożyczek bankowych i pozabankowych są pożyczki prywatne. Dowiedz się, kiedy opłaca się z nich skorzystać.
Dla kogo są pożyczki prywatne?
Z pożyczki prywatnej może skorzystać zasadniczo każda osoba potrzebująca dodatkowych środków na jakikolwiek cel. Najczęściej jednak takimi pożyczkami są zainteresowane osoby, które:
- zaciągnęły już pożyczkę lub kredyt i tym samym nie mają szansy na dodatkowe środki z banku,
- są zadłużone, a ich dane widnieją w jednej z baz gromadzących informacje o dłużnikach, np. BIK-u czy KRD,
- nie mają czasu czekać na decyzję banku – pieniądze są im potrzebne od razu.
Jeżeli jesteś zainteresowany pożyczką prywatną, możesz zaciągnąć ją od bliskich Ci osób, np. członka rodziny lub przyjaciela. Nie jest to jednak jedyna możliwość. Nie chcesz, aby najbliżsi wiedzieli, że potrzebowałeś pieniędzy? Zarówno w sieci, jak i lokalnej prasie ogłaszają się zarówno osoby fizyczne, jak i firmy oferujące pożyczki prywatne.
Jaką kwotę możesz pożyczyć?
Pracownicy banków nie mają dowolności, gdy mowa o przyznaniu pożyczki – muszą kierować się procedurami. Jeżeli posiadasz już zobowiązania w banku lub zarabiasz niewiele, to bank nie udzieli Ci wysokiej pożyczki. W przypadku pożyczek prywatnych jest inaczej, a to dlatego, że zainteresowane strony mają pełną dowolność. Oznacza to, że z pożyczającym ustalisz zarówno kwotę pożyczki, jak i warunki jej spłaty.
Banki – zwłaszcza w przypadku wnioskowania o przyznanie wyższej kwoty – wymagają przedstawienia zaświadczenia o zarobkach. W przypadku pożyczek prywatnych najczęściej nie ma takiej konieczności. Niektórzy pożyczający nie wymagają nawet zabezpieczeń, choć posiadanie takiego, w postaci np. nieruchomości, może obniżyć wysokość oprocentowania pożyczki prywatnej.
O czym pamiętać, zaciągając pożyczkę prywatną?
Pożyczki prywatne wcale nie muszą być droższe niż bankowe – wiele zależy od ryzyka ponoszonego przez pożyczającego. Dobrą wiadomością jest jednak, że jako pożyczający masz możliwość zaproponować oprocentowanie pożyczki, możesz również negocjować jej wysokość z pożyczającym. To kolejna różnica między pożyczkami bankowymi i prywatnymi.
Zaciągając pożyczkę prywatną, powinieneś podpisać umowę, w których znajdzie się zarówno informacja o kwocie pożyczki, wartości oprocentowania, jak i warunkach jej zwrotu. To ważne dla celów dowodowych. Jeżeli będziesz chciał dochodzić swoich praw w sądzie, bo np. pożyczający nie wypłaci Ci całej kwoty, to posiadając egzemplarz umowy, łatwiej będzie Ci dowieść swoich racji.
Może to Ci się spodoba
Jak reklamować firmę w Niemczech?
Reklama w Niemczech ma swoje specyficzne cechy, które warto uwzględnić, planując kampanie. Istnieje wiele kanałów reklamowych, które można wykorzystać, a każdy z nich ma swoje unikalne korzyści. Reklama online: Niemcy
Rekordowe wyniki polskiego eksportu
W 2017 roku polskie firmy sprzedały za granicę towary za ponad 203 mld euro, w tym roku wyniki mogą być równie dobre. Poprawia się koniunktura u naszych głównych odbiorców w krajach UE,
Jak wybrać brokera Forex?
Wybór odpowiedniego brokera może wydawać się prosty, ale trzeba bardzo wyraźnie zaznaczyć, że jest to niezwykle istotna kwestia. Inwestor musi zadbać o to, aby broker posiadał bogatą ofertę i dostęp
Konflikt amerykańsko-północnokoreański stał się pretekstem do realizacji zysków na giełdzie
Spadek akcji na globalnych rynkach, który dokonał się w ubiegłym tygodniu to jedynie efekt chęci realizacji zysków przez inwestorów – uważa analityk Domu Maklerskiego mBanku. Jako pretekst posłużyła wymiana zdań między Donaldem
80 proc. upraw ma być objętych ochroną dzięki dystrybucji ubezpieczeń przez Pocztę Polską
Jedynie 10 proc. rolników ubezpiecza swoje uprawy. Jeszcze mniej żywy inwentarz. Pomóc to zmienić mają ubezpieczenia Pocztowego Towarzystwa Ubezpieczeń Wzajemnych pod marką AGRO Ubezpieczenia. Państwowe dopłaty sięgają 65 proc. i można
Pośrednicy pożyczkowi – osoby, które pomogą dobrać pożyczki w trudnych sytuacjach finansowych
Wybór optymalnej oferty kredytowej oraz przygotowanie wymaganych przez bank dokumentów może być trudnym zadaniem. W jakich sytuacjach warto skorzystać z pomocy pośrednika? Czym różni się pośrednik kredytowy od doradcy bankowego?
0 Comments
Brak komentarzy!
You can be first to skomentuj post