Plusy i minusy posiadania firmy w Hiszpanii

Plusy i minusy posiadania firmy w Hiszpanii

Wielu polskich inwestorów piszę się na założenie własnego biznesu za granica. Głównie dlatego, że większość kontrahentów pochodzi z różnych krajów Europy. Wśród zaufanych klientów Polski znajduje Hiszpania, w której otwiera coraz więcej firm obcych. Jak otworzyć firmę w Hiszpanii? Jakie formalności wykonać, aby funkcjonować legalnie?

Wychodzi na to, że hiszpańskie ustalenia prawne bardzo przypominają polskie. Oznacza to, że założenie firmy wcale nie jest kłopotliwe. Z pewnością wymaga dopełnienia kilku podstawowych wytycznych, ale wszystko przebiega dość szybko i bezproblemowo.

Po pierwsze młody przedsiębiorca w Hiszpanii może samodzielnie sterować biznesem lub założyć spółkę. Załatwianie formalności rozpocząć trzeba od pozyskania zaświadczenia z Centralnego Rejestru Handlowego, następnie uruchomić rachunek bankowy i tam zgromadzić kapitał początkowy. Na zakończenie odpowiednik urzędu skarbowego wydaje NIF, urząd miasta pozwolenie na prowadzenie działalności, a hiszpański ZUS numer ubezpieczenia.

Jest również opcja przeniesienia polskiej działalności do Hiszpanii. Aczkolwiek, aby to zrobić, należy przetłumaczyć całą dokumentację firmy oraz zawieźć w Hiszpanii.

Jeśli poszukujesz informacji w zakresie finansowania przedsiębiorstw lub obniżenia kosztów prowadzonej działalności gospodarczej to napisz. Postaramy się skutecznie doradzić i zaproponować najlepsze rozwiązanie.



* Wymagane

Dziękujemy za wypełnienie formularza!

Previous Czym charakteryzują się umowy agencyjne?
Next Czy warto posiadać spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością?

Może to Ci się spodoba

Zakładam firmę 0 Comments

Profesjonalna obsługa w zakresie BHP

Przedsiębiorstwa działające w różnych branżach muszą liczyć się z wieloma normami prawnymi, których spełnienie jest podstawą do właściwego funkcjonowania firmy. W interesie państwa jest egzekwowanie przepisów prawa pracy, natomiast pracodawca

Zakładam firmę 0 Comments

Jak spełnić marzenie o własnej kawiarni?

Praca na etacie nie jest dla każdego. Jest taka grupa osób, którym marzy się ucieczka z korporacji i przejście „na swoje”. Jednym z marzeń dla wielu z nich jest posiadanie

Ile trzeba zainwestować w punkt wielousługowy?

Wielu pracowników ucieka z dużych korporacji, rezygnuje z etatowej pracy i planuje otwarcie własnej działalności gospodarczej. Najczęściej wybór pada na punkt usługowy, ponieważ gwarantuje przyzwoite zyski i bardzo niskie ryzyko.

Zakładam firmę 1Comments

Czy chleb może być źródłem dochodu?

Polacy przyzwyczajeni są do zakupu pieczywa. Tylko 10% społeczeństwa wybiera inne produkty żywnościowe chociażby na śniadanie lub kolacje. Czy warto zająć się produkcją samodzielnie? Czy duża popularność pieczywa wystarczy, aby

Zakładam firmę 0 Comments

Jak rozpocząć działalność gospodarczą?

W dzisiejszych czasach założenie działalności gospodarczej nie jest już rozciągniętym w czasie i skomplikowanym przedsięwzięciem. Firmę można otworzyć bez chodzenia po urzędach i wystarczy kilka kroków, aby zrealizować formalności z

Zakładam firmę 0 Comments

Zmiany w prawie zawodowym w Polsce

W tym roku została przyjęta aktualizacja prawa mówiąca o deregulacji 21. zawodów oraz nowelizacji 21. ustaw. To istotny fakt, ponieważ dotyczy ponad 200 tysięcy Polaków i liczną część przedsiębiorstw gospodarczych.

3 komentarze

  1. Krystian
    16 września, 15:13 Reply
    Wielu polskich inwestorów piszę się na założenie własnego biznesu za granica, ale z tego co się orientuję najlepiej teraz założyć firmę jeżeli jest się na Słowacji.
  2. Grześ
    22 września, 21:52 Reply
    Mam znajomego który firmę założył na Cyprze ze względu na podatki. Nie wiem jak to dokładnie jest, ale tam chyba jest podatek 14% (pewny nie jestem). Mówi, że dla niego opłacalne. :D
  3. mejk
    20 grudnia, 11:51 Reply
    Hiszpania według mnie to nie najlepszy kraj, żeby otwierać firmę. Powinniśmy postawić np. na Słowację.

Zostaw odpowiedź