Płynność finansowa firm, a koronawirus. Jak zapobiegać upadłości przedsiębiorstw?

Płynność finansowa firm, a koronawirus. Jak zapobiegać upadłości przedsiębiorstw?

Czy przez epidemię Twoja firma ma problemy finansowe? Jak zapobiegać upadłości przedsiębiorstw? Skorzystaj z postępowania restrukturyzacyjnego!

  1. Problemy finansowe w dobie koronawirusa – ogłoszenie upadłości
    2. Restrukturyzacja zamiast bankructwa: jak się zabrać do postępowania restrukturyzacyjnego?
    3. Rodzaje postępowań restrukturyzacyjnych: przyspieszone postępowanie układowe

Jak przetrać trudny okres wywołany przez pandemię? Czy w dobie koronawirusa można bez problemu zapewnić sobie ciągłość działania firmy? A może skutki epidemii już dosięgnęły Twojej firmy i w tym momencie masz poważniejsze problemy finansowe? W jaki sposób możesz uratować swoje przedsiębiorstwo przed upadłością? Odpowiedzi na powyższe pytania znajdziesz w niniejszym artykule. Zapraszamy do lektury!

Problemy finansowe w dobie koronawirusa – ogłoszenie upadłości

Niewypłacalność to coś, z czym mierzy się wiele firm przez epidemię wirusa SARS-CoV-2. W niektórych przypadkach nie udało się zachować płynności finansowej i tym samym poprowadziło przedsiębiorstwo do upadłości. Jeśli sam straciłeś lub właśnie tracisz zdolność do finansowania zobowiązań pieniężnych, skorzystaj z możliwości, jakie daje przyspieszone postępowanie układowe. Zabezpieczysz się wówczas w kwestii wymagalnych zobowiązań pieniężnych, a w razie potrzeby skorzystasz z przyspieszonego postępowania układowego. Warto zwrócić uwagę na usługi, które oferuje Kancelaria Restrukturyzacyjna KPR! Już teraz skorzystaj z pomocy specjalistów!

Wspomniana Kancelaria Restrukturyzacyjna KPR gwarantuje kompleksową obsługę prawną. Nawiązanie współpracy ze specjalistą, który przeprowadzi Cię przez cały proces, pozwoli na uniknięcie ogłoszenia upadłości. Otwarcie postępowania restrukturyzacyjnego sprawi, że wszystkie zaległe zobowiązania będziesz mógł spłacić w późniejszym terminie.

Restrukturyzacja zamiast bankructwa: jak się zabrać do postępowania restrukturyzacyjnego?

Postępowanie restrukturyzacyjne to takie postępowanie sądowe, które pozwala na ustalenie nowego planu spłat wszystkich zobowiązań firmy. Każde przedsiębiorstwo, które pozytywnie przejdzie przez cały proces, ma szansę oddłużyć swoją firmę i tym samym uratować ją od bankructwa. Dzięki postępowaniu restrukturyzacyjnym poza nowym planem spłat zobowiązań przedsiębiorstwu zapewnia się ochronę przeciwegzekucyjną. Postępowanie gwarantuje także wstrzymanie wszelkich wypowiedzeń umów – na przykład leasingowych.

Rodzaje postępowań restrukturyzacyjnych: przyspieszone postępowanie układowe

Aktualnie wyróżnia się kilka rodzajów postępowań restrukturyzacyjnych. Lista ta obejmuje zatwierdzenie układu, przyśpieszone postępowanie układowe, postępowanie układowe, postępowanie sanacyjne oraz uproszczone postępowanie restrukturyzacyjne. W pierwszym przypadku mamy do czynienia z tym, że dłużnik indywidualnie ustala z wierzycielami cały układowy plan. Doradca natomiast musi zatwierdzić go przed sądem. Zatwierdzenie tego układu nie jest równoznaczne z redukcją zadłużenia. Przyśpieszone postępowanie układowe daje doradcy restrukturyzacyjnemu większe pole manewru. To specjalista pomaga stworzyć odpowiedni plan układowy, prowadzi głosowanie wierzycieli instytucjonalnych (ma to miejsce na zgromadzeniu wierzycieli) i wszelkie działania, których celem jest zawieszenie postępowania egzekucyjnego.

Postępowanie układowe od przyśpieszonego różni się tym, że wierzyciela nie ujmuje się w tak zwanym spisie wierzytelności objętych sprawą. Ponadto ma prawo zgłosić jakikolwiek sprzeciw w trakcie postępowania sądowego. Postępowanie sanacyjne to takie postępowanie, w którym całą kontrolę nad przedsiębiorstwem przejmuje tak zwany syndyk. Nie tylko może ingerować we wszystkie sprawy wewnętrzne firmy, ale także w umowy handlowe i prawo restrukturyzacyjne oraz pracy. Postępowanie sanacyjne uważa się za bardzo rygorystyczne. Uproszczone postępowanie restrukturyzacyjne to szybkie postępowanie, przy którym zadłużone przedsiębiorstwo otrzymuje aż czteromiesięczną ochronę przed jakąkolwiek egzekucją.

 

Previous Kwiatowe ścianki dekoracyjne, gdzie ich użyć?
Next Zastosowanie metalowych szaf w przemyśle i edukacji

Może to Ci się spodoba

Firmy działające w internecie skorzystają na zakazie handlu w niedziele

Od marca 2018 roku wejdzie w życie zakaz handlu w część niedziel w roku. Otwarcie większości sklepów dozwolone będzie tylko w dwie niedziele w miesiącu, o ile nie przypadną akurat w jedno ze świąt ustawowo wolnych od pracy.

Branża konferencji i targów rośnie w siłę

Rynek spotkań w Polsce ma się coraz lepiej, o czym świadczy rokroczny wzrost liczby tego typu wydarzeń. Do 2022 roku zaplanowanych jest co najmniej 145 międzynarodowych konferencji i targów, które mają się odbyć

Wartość polskiego rynku dronów może wzrosnąć w ciągu najbliższych lat do 10 mld zł

Drony mają coraz więcej zastosowań w różnych sektorach gospodarki. Szczególnie w Polsce, która jako pierwsza wprowadziła w 2013 roku przepisy dotyczące ich komercyjnego wykorzystywania. Dzięki temu na arenie europejskiej mamy opinię jednego z liderów

Dotacje 6 komentarzy

Nowe dopłaty unijne – szansa na samochód hybrydowy dla każdego przedsiębiorcy

Właściciele małych i średnich firm mogą już się starać o uzyskanie dopłaty unijnej na samochody firmowe. I choć na Zachodzie jest to standard, w Polsce to dopiero pierwsza taka inicjatywa,

ISO TS – czyli jakość w branży motoryzacyjnej

Branża motoryzacyjna dawniej była regulowana przez różne normy państwowe. Obecnie mamy do dyspozycji międzynarodową specyfikację techniczną ISO TS 16949. System ten ujednolica normy amerykańskie (QS-9000), niemieckie (VDA6.1), francuskie (EAQF) i

Prawo dla firm 1Comments

Jak uchronić firmę od bankructwa?

W styczniu i lutym ubiegłego roku w Polsce wyrejestrowano ponad 50 tysięcy firm. W tym samym czasie działalność uruchomiło jedynie 40 tysięcy przedsiębiorców. Najgorzej dzieje się w sklepach detalicznych, a

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to skomentuj post

Zostaw odpowiedź