Masz pomysł na biznes, ale nie brakuje ci środków? Rozwiązaniem może być dotacja z urzędu pracy
Od dłuższego czasu nie możesz znaleźć pracy? Jeżeli masz pomysł na własną firmę, to warto spróbować. Dlaczego? Bo wcale nie musisz inwestować własnych środków, możesz skorzystać z dotacji z urzędu pracy.
Procedura zakładania działalności gospodarczej nie jest skomplikowana – wystarczy, że wypełnisz wniosek na stronie CEiDG, a następnie będziesz postępował zgodnie ze wskazówkami zawartymi na tej stronie. Pozostaje jednak kwestia pozyskania środków na start. Kwota, której potrzebujesz, zależy przede wszystkim od branży i tego, czy i jakich sprzętów potrzebujesz.
Nie chcesz zaciągać kredytu, aby rozpocząć działalność gospodarczą? Nie musisz – możesz postarać się o bezzwrotną dotację. Pod względem finansowym to najkorzystniejsze rozwiązanie.
Dotacja na otwarcie firmy – gdzie się o taką starać?
Twoim celem jest pozyskanie środków na uruchomienie firmy? Musisz wiedzieć, że możesz je pozyskać z urzędu pracy lub z funduszy Unii Europejskiej.
Dotacje pochodzące ze środków unijnych są przeznaczone zarówno dla nowych, jak i działających już firm. Aby pozyskać dotację z tego źródła, osoba zainteresowana musi wypełnić wiele dokumentów. Poza skomplikowaną procedurą, trzeba pamiętać, że czasem obowiązuje procedura konkursowa, a to oznacza, że nie każdy wniosek zostanie rozpatrzony pozytywnie.
Środki na rozpoczęcie działalności gospodarczej łatwiej zdobyć, starając się o dotację z urzędu pracy. Urzędy pracy dysponują środkami pochodzącymi z różnych źródeł, w tym również z funduszy unijnych.
Dla kogo i na co dotacja z urzędu pracy?
Dotacje na otwarcie działalności gospodarczej, które można uzyskać z urzędu pracy, są przeznaczone wyłącznie dla osób bezrobotnych. Co ważne, osoba taka musi być zarejestrowana w urzędzie pracy, czyli mieć status osoby bezrobotnej. Tylko wówczas wniosek nie zostanie odrzucony ze względu na braki formalne.
Pieniądze otrzymane z urzędu pracy mogą zostać przeznaczone na koszty związane z uruchomieniem firmy. Jeżeli otrzymasz środki, o które zawnioskowałeś, to będziesz mógł je przeznaczyć na zakup środków trwałych lub wartości niematerialnych. Dotacji nie można wykorzystać, aby opłacać np. czynsz za wynajmowany lokal.
Ile pieniędzy możesz otrzymać?
Dotacja z urzędu pracy to dobry pomysł dla małych przedsiębiorców, którzy nie potrzebują ogromnych kwot na zakup maszyn czy innych urządzeń. Dlaczego? Maksymalna kwota, o którą można się starać, wynosi 24 000 zł.
Wspomniana kwota to maksymalna kwota, o którą możesz wnioskować. Jeżeli potrzebujesz większej kwoty, konieczne będzie rozważenie kredytu.
Zdecydowałeś się na dotację z urzędu pracy? Jeżeli potrzebujesz więcej informacji, zajrzyj tutaj: https://www.ideabank.pl/dotacje-na-zalozenie-firmy-z-powiatowego-urzedu-pracy. Pod wskazanym adresem znajdziesz bazę wiedzy o dotacjach, wsparcie doradcy i informator przedsiębiorcy. Zapoznając się z publikowanymi tam informacjami, masz szansę poszerzyć swoją wiedzę bezzwrotnych dotacjach. Taka wiedza przyda się, gdy zdecydujesz się złożyć wniosek o dotację właśnie na rozpoczęcie działalności gospodarczej.
Może to Ci się spodoba
Mieszkanie dla singla – kupno kontra wynajem
Planując zmianę miejsca zamieszkania, prawdopodobnie musisz podjąć decyzję – wynajem czy kupno mieszkania? W związku z tym, że większość osób nie może sobie pozwolić na zakup mieszkania za gotówkę, dylemat
Drony, rowery cargo i autonomiczne wózki usprawniają pracę firm kurierskich
Branża kurierska inwestuje w innowacyjne rozwiązania. Wymuszają to na niej rosnące oczekiwania konsumentów, związane przede wszystkim z jak najszybszym dostarczeniem przesyłki, oraz zamykanie centrów miast dla ruchu samochodowego. W miastach firmy inwestują w ekologiczne środki
JAK WYBRAĆ DOBREGO OPERATORA TELEKOMUNIKACYJNEGO?
Każda firma wcześniej czy później staje przed problemem wyboru operatora telekomunikacyjnego. Operatorów jest bardzo wielu i każdy z nich oferuje inne pakiety usług, taryfy, atrakcyjne promocje na usługi telekomunikacyjne dla
Fińskie innowacje mogą poprawić efektywność polskiego rolnictwa
Fińskie technologie rolnicze znane są na świecie z wysokiej jakości i wydajności. Z jednej strony to efekt warunków klimatycznych, z drugiej – wysokich nakładów tamtejszych firm na badania i rozwój. Nowoczesne technologie z Finlandii mogą
Obligacje podporządkowane mogą być pożyteczne
Nabywcy obligacji korporacyjnych z oczywistych względów preferują papiery dające jak największą szansę na otrzymanie umówionych świadczeń i zwrot kapitału, a więc najczęściej obligacje zabezpieczone. Spółki mogą też emitować obligacje podporządkowane,
Spacerując po linie, czyli pomiędzy płynnością a efektywnością finansową
Z badań przeprowadzonych w 2014 r. przez CBOS na zlecenie Konfederacji Lewiatan wynika, że ponad 50% mikro, małych i średnich przedsiębiorstw (MMŚP) woli rozwijać biznes wolniej, ale opierając się wyłącznie
0 Comments
Brak komentarzy!
You can be first to skomentuj post