Prawo pracy-zmiany obowiązujące w 2013 roku
W 2012 roku do Kodeksu pracy zostały wpisane nowe zmiany dotyczące pracowników i pracodawców. Poniżej prezentujemy najważniejsze z nich.
Od 1 stycznia 2012 roku wszedł w życie nowy termin, do którego pracownik ma czas na wykorzystanie zaległego urlopu wypoczynkowego. Okres ten wydłużył się do 30 września każdego roku. Dodatkowo, pracownik nie może zrezygnować z prawa do urlopu.
Przemianie uległa również stawka minimalnego miesięcznego wynagrodzenia, które uległo wzrostowi oraz wartość składek ZUS, która w danym roku zależy od kwoty minimalnego wynagrodzenia. Wartość składki zdrowotnej na 2013 rok to 261, 73 zł.
Od początku 2012 roku przestała być w mocy prawnej ustawa antykryzysowa obowiązująca na czas zredukowania ryzyka kryzysu ekonomicznego.
Zmiany w przepisach Kodeksu pracy obejmują również wydłużenia okresu dodatkowego urlopu macierzyńskiego. Wynosi on teraz 4 tygodnie, w przypadku narodzin jednego dziecka lub 6 tygodni w sytuacji urodzenia większej ilości potomstwa. Wymiar urlopu ojcowskiego to 2 tygodnie.
Jeśli poszukujesz informacji w zakresie finansowania przedsiębiorstw lub obniżenia kosztów prowadzonej działalności gospodarczej to napisz. Postaramy się skutecznie doradzić i zaproponować najlepsze rozwiązanie.
Dziękujemy za wypełnienie formularza!
0 Comments
Brak komentarzy!
You can be first to skomentuj post