Prowadzisz jednoosobową działalność gospodarczą? Wybierz najlepszą ofertę leasingową

Prowadzisz jednoosobową działalność gospodarczą? Wybierz najlepszą ofertę leasingową

Leasing jest nowoczesnym, nie wymagającym wysokich nakładów własnych sposobem finansowania inwestycji. Przez okres obowiązywania umowy leasingowej jej przedmiot pozostaje formalnie własnością leasingodawcy, leasingobiorca płacąc określonej wysokości opłaty używa go do swoich celów i potrzeb.

Dzięki leasingowi masz szansę pozyskać preferowane dobra z minimalnym udziałem środków własnych (lub nawet bez ich udziału). Wybierając najlepszą ofertę, zwróć uwagę przede wszystkim na te, które nie wymagają angażowania własnego kapitału. Dzięki takiemu rozwiązaniu znacznie ograniczysz koszty i zwiększysz płynność finansową firmy. Będziesz mógł również z powodzeniem inwestować zarobione środki, a znając z góry wartość miesięcznych zobowiązań bez problemu zaplanujesz przyszłe wydatki.

W przypadku samochodów osobowych i dostawczych, dobra oferta leasingowa daje Ci możliwość nieograniczonego wyboru marek, zarówno nowych, jak i używanych, pochodzących od producentów, autoryzowanych dealerów, sprawdzonych dostawców, a także z importu. Wszystko zależy tutaj od Twoich preferencji, potrzeb i możliwości finansowych. Wielu leasingodawców otrzymuje wyjątkowo korzystne warunki cenowe od dostawców środków transportu. Co to oznacza? Decydując się na leasing już na starcie otrzymujesz bardzo atrakcyjną ofertę cenową!

Jeśli jesteś młodym kierowcą w większości przypadków możesz liczyć także na niższą, zryczałtowaną stawkę polisy.

Nie bez znaczenia jest również indywidualne podejście do klienta i skonstruowanie takiej umowy, która obejmuje najważniejsze dla niego kwestie, jego możliwości i wymagania. Czy wiesz, że warunki oferty leasingowej w Raiffeisen Leasing zapewniają każdemu klientowi indywidulanego opiekuna, który będzie dla niego niezbędnym wsparciem i doradcą? W zależności od potrzeb firma zaoferuje Ci leasing operacyjny, finansowy lub zwrotny.

Leasing operacyjny, finansowy i zwrotny

Leasing operacyjny definiujemy jako czasowe przekazanie do użytkowania określonych dóbr inwestycyjnych. Okres ten zazwyczaj trwa krócej niż czas normatywnego zużycia tego dobra. Raty leasingowe składają się dla leasingobiorcy na koszt uzyskania przychodu, a przedmiot leasingu nie podlega u niego amortyzacji. W przypadku leasingu operacyjnego leasingobiorca ma możliwość zagwarantowania leasingobiorcy prawa zakupu przedmiotu po wygaśnięciu umowy, za ustaloną z góry wartość.

Założeniem leasingu finansowego jest przekazanie dóbr do użytku, w zamian za regularną spłatę rat. Przedmiot umowy jest własnością leasingodawcy, amortyzuje go leasingobiorca, istnieje także możliwość przeniesienia własności. Dzięki takiemu rozwiązaniu firma powiększa wartość swojego kapitału bez ponoszenia dodatkowych kosztów po zakończeniu umowy. Można powiedzieć, że leasing finansowy jest porównywalny do kredytu bankowego. Jego przedmiotem jest jednak określone dobro, a nie gotówka.

Patrząc z punktu widzenia przepisów podatkowych, leasing finansowy różni się od operacyjnego tym, że to leasingobiorca dokonuje odpisów amortyzacyjnych.

Leasing zwrotny jest szczególną formą transakcji. Może przybrać on postać zarówno operacyjną, jak i finansową. Kluczową kwestią jest tutaj powiązanie umowy leasingowej z występującą wcześniej umową sprzedaży. Właściciel firmy sprzedaje firmie leasingowej samochód, zastrzegając sobie prawo do dalszego użytkowania auta na warunkach, zawartych w umowie.

Previous Poznaj start up
Next Inwestycja w luksusowe apartamenty

Może to Ci się spodoba

Firmy działające w internecie skorzystają na zakazie handlu w niedziele

Od marca 2018 roku wejdzie w życie zakaz handlu w część niedziel w roku. Otwarcie większości sklepów dozwolone będzie tylko w dwie niedziele w miesiącu, o ile nie przypadną akurat w jedno ze świąt ustawowo wolnych od pracy.

Duże polskie przedsiębiorstwo traci rocznie średnio 14 mln dolarów

Choć decydenci w firmach są świadomi konsekwencji związanych z przerwami w dostępie do systemu IT, to problem wciąż narasta. W ubiegłym roku na świecie duże firmy miały średnio po 15 takich nieplanowanych przestojów.

Polskie firmy dobrze radzą sobie na zagranicznych rynkach

Mimo protekcjonistycznych zapędów rządów wielu krajów, spowolnienia gospodarczego u największych partnerów handlowych i niepewności związanej z brexitem polski eksport niezmiennie rośnie. Wzrasta również udział krajów rozwiniętych w wartości wysyłanych za granicę towarów. Zdaniem

Firmy coraz więcej inwestują. Leasing maszyn i urządzeń może w I połowie roku wzrosnąć nawet o 20 proc.

Ubiegły rok był bardzo udany dla branży leasingowej, która odnotowała blisko 16-proc. wzrost. Największe ożywienie było obserwowane w segmencie lekkich pojazdów osobowych i dostawczych oraz maszyn i urządzeń. Ten ostatni segment wykazuje też znaczącą dynamikę

Konto firmowe – obowiązek przedsiębiorcy?

Rozpoczynając działalność gospodarczą, przedsiębiorca musi wskazać, w urzędzie gminy, dane konta bankowego, z którego będzie korzystał w celach prowadzenia firmy. Przyjęło się, że musi być to specjalnie dedykowane do tego

Polskie start-upy rosną w siłę i wychodzą na zagraniczne rynki

Polskie start-upy rozwijają się głównie z własnych środków, ale chcą też przyciągać zagranicznych inwestorów. Coraz łatwiej jest im też pozyskać wsparcie z budżetu państwa czy funduszy unijnych. W Warszawie zakończyła się właśnie

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to skomentuj post

Zostaw odpowiedź