Wszystko o umowie poręczenia
Większość wierzycieli, którzy udzielają kredytu, podejmuje decyzję o spisaniu umowy poręczenia. Pismo to zapewnia, że pożyczona gotówka zostanie oddana przez poręczyciela w sytuacji, gdy dłużnik nie będzie mógł. Czy rzeczywiście opłaca się podpisywać taką umowę?
Zazwyczaj umowa poręczenia obowiązuje między kredytobiorcą a bankiem. Niejednokrotnie także osoby prywatne lub firmy wybierają takie rozwiązanie, aby chronić się przed możliwymi kłopotami.
Umowa poręczenia zawierana jest, jeśli dłużnik posiada minimum jednego poręczyciela, który decyduje się na uregulowanie kredytu w przypadku problemów materialnych kredytobiorcy. Należy jednak pamiętać, że wskazanie takiej osoby jest dość trudne i ewentualnego chętnego naraża na spłatę.
Trzeba na zakończenie powiedzieć, że możliwe szkody związane z płatnościami ponosi również poręczyciel. Wybrana osoba powinien zatem rozważyć możliwość wcielenia się w rolę poręczyciela, ponieważ jest to ogromne zobowiązanie i zwykle nie kończy się najlepiej.
Jeśli poszukujesz informacji w zakresie finansowania przedsiębiorstw lub obniżenia kosztów prowadzonej działalności gospodarczej to napisz. Postaramy się skutecznie doradzić i zaproponować najlepsze rozwiązanie.
Dziękujemy za wypełnienie formularza!
0 Comments
Brak komentarzy!
You can be first to skomentuj post