Wyjazd integracyjny czy szkolenie?
Czy możliwe jest połączenie wyjazdu integracyjnego dla pracowników i szkolenia z zarządzania? Czy pracownicy mogą nauczyć się czegoś pożytecznego, jednocześnie bawiąc się i relaksując? Oczywiście. To właśnie wspólne przeżycia najlepiej spajają zespół.
Szkolenia przeprowadzane w warunkach laboratoryjnych opierają się zazwyczaj na teorii, i chociaż można z takiego szkolenia wynieść wymierne korzyści, to często już po kilku dniach pracownicy zapominają o nowych umiejętnościach. Inaczej jest na wyjazdach integracyjnych, gdzie nowe możliwości można przetestować natychmiast. To świetne rozwiązanie dla szeregowych pracowników, a dla managerów szansa na zobaczenie jak pracują konkretne osoby w zespole.
To właśnie wspólna praca pozwala na zbudowanie zespołu. W większych firmach często zdarza się, że pracownicy jednego działu nawet do końca nie wiedzą, czym zajmują się ich koledzy zza ściany. W rzeczywistości może zaś okazać się, że współpraca między nimi jest kluczowa dla firmy. W czasie wspólnego wyjazdu można wreszcie poznać wszystkich i zdobyć pretekst, by zagadnąć osobę, z którą wcześniej się nie rozmawiało. Zazwyczaj pracownicy dzieleni są na grupy tak, żeby współpracować z osobami, które znają najmniej. W takich warunkach nawet nieśmiałe osoby przełamują bariery i dzięki temu stają się cenniejszymi członkami grupy.
Gratka dla obserwatora
Dobry manager powinien być świetnym obserwatorem, który szybko wyczuje na czym polegają umiejętności danego pracownika. Właśnie w takich grupowych zadaniach widać, jaką rolę każda z osób pełni w zespole. Poza naturalnymi liderami można odkryć np. ekspertów, czyli osoby, które publicznie wypowiadają się jedynie, gdy dzięki wiedzy i doświadczeniu są pewni swoich racji. Dzięki wspólnej pracy można także wyłowić tych, którzy uwielbiają pracę grupową i motywują wszystkich do wspólnego wysiłku, jak i tych, którzy preferują pracę solo.
Takie wyjazdy organizuje miedzy innymi firma HPR Group, która znając warunki pogodowe w Polsce przygotowała się na to, by wszystkie zajęcia przeprowadzać alternatywnie także w budynku. Firma prowadzi także różne szkolenia dla menedżerów.
Polski krajobraz
Wyjazdy integrujące w większych firmach na stałe wpisały się w polski krajobraz i dla pracowników są oczywistością. Pozwalają nie tylko na zwiększenie ducha koleżeństwa w zespole i lepsze poznanie się, ale także – jeżeli organizowane są z głową – na przekazanie pracownikom szacunku dla ważnych wartości, takich jak koleżeństwo czy współpraca. W ten sposób pracodawca może zapewnić sobie wdzięczność pracowników oraz ich lojalność. Należy też pamiętać o tym, że motywacja nawet najlepszego pracownika po jakimś czasie może wygasnąć i właśnie takie zewnętrzne bodźce są potrzebne do jej podtrzymania.
Jeśli poszukujesz informacji w zakresie finansowania przedsiębiorstw lub obniżenia kosztów prowadzonej działalności gospodarczej to napisz. Postaramy się skutecznie doradzić i zaproponować najlepsze rozwiązanie.
Dziękujemy za wypełnienie formularza!
Może to Ci się spodoba
Aniołowie biznesu coraz aktywniejsi. Z ich wsparcia skorzystała już co trzecia młoda, innowacyjna firma
33 proc. start-upów pozyskało kapitał na rozwój od anioła biznesu – krajowego lub zagranicznego – wynika z raportu fundacji Startup Poland. Ta forma finansowania staje się w Polsce coraz popularniejsza, bo w poprzedniej
Jak nowoczesne technologie wspierają biznes?
Technologie nie tylko ułatwiają prowadzenie biznesu, ale także zmieniają go. Mają wpływ na zarządzanie przedsiębiorstwami oraz na podejmowanie strategicznych decyzji. Dziś trudno sobie wyobrazić nowoczesną firmę bez dostępu do zaawansowanych
Publicysta jako przedsiębiorca
Częstą praktyką stosowaną przez publicystów jest tworzenie treści na podstawie umów zlecenie, czy też umów o dzieło. Trzeba przyznać, że takie rozwiązanie jest bardzo wygodne i korzystne pod względem finansowym.
Polscy inwestorzy indywidualni niechętnie podejmują ryzyko
Przed polską giełdą szansa na dwa istotne zastrzyki kapitału – w ciągu kilku miesięcy środki z otwartych funduszy emerytalnych przejdą do nowych indywidualnych kont emerytalnych, a pracownicze plany kapitałowe rozwiną swoją działalność.
PAIiIZ zapowiada walkę o inwestorów, którzy wycofują się z Wielkiej Brytanii
Dzięki rozbudowie sieci biur za granicą Polska Agencja Informacji i Inwestycji Zagranicznych chce wspierać polskie firmy w eksporcie i inwestowaniu poza Polską. Uruchomiono już sześć placówek, m.in. w Szanghaju i Singapurze, a docelowo ma ich być
Czy chleb może być źródłem dochodu?
Polacy przyzwyczajeni są do zakupu pieczywa. Tylko 10% społeczeństwa wybiera inne produkty żywnościowe chociażby na śniadanie lub kolacje. Czy warto zająć się produkcją samodzielnie? Czy duża popularność pieczywa wystarczy, aby
1 Comment
Majka
01 lutego, 08:13