Wzrost liczby nowych kontraktów już po wakacjach. Obecnie rynek czeka na napływ środków unijnych
Na rynku rozwiązań informatycznych dla przedsiębiorców podpisywanych jest mniej kontraktów niż w ostatnich dwóch latach. Spowolnienie dotyczy zarówno sektora publicznego, jak i prywatnego. Klienci czekają na napływ środków unijnych w ramach nowej tury finansowania.
Producent i dostawca rozwiązań informatycznych SIMPLE SA oczekuje ożywienia już po wakacjach.
– Przede wszystkim weszliśmy z bardzo dobrym portfelem jeszcze z okresu 2013 i 2014 roku. Pozwoli on nam na realizację tych projektów jeszcze w 2015 roku – mówi Przemysław Gnitecki, prezes SIMPLE SA.
Spółka SIMPLE SA, zajmująca się produkcją i dostawą rozwiązań informatycznych wspierających zarządzanie przedsiębiorstwem, ma za sobą bardzo dobry okres. Uzyskane w 2014 roku przychody ze sprzedaży wzrosły skokowo do poziomu 57,5 mln zł, co oznacza wzrost o prawie 53 proc. (rok do roku). Znacząco wzrósł także zysk netto spółki, który w poprzednim roku przekroczył 7 mln zł.
– W tej chwili to, czego oczekujemy, to jest nowa perspektywa unijna i pieniądze, które się tam pojawią. Liczymy na kontrakty w sektorze publicznym i sektorze komercyjnym, jesteśmy obecni na obu tych rynkach – tłumaczy prezes SIMPLE SA.
Wskazuje tu w szczególności na takie jednostki sektora publicznego, jak wyższe uczelnie, szpitale, samorząd regionalny oraz instytuty naukowo-badawcze. Środki unijne trafią także do firm prywatnych. Również w tym sektorze spółka SIMPLE SA planuje realizować swoje usługi.
– Rynek komercyjny dostrzega korzyści wynikające z inwestycji w IT. Coraz częściej małe i średnie przedsiębiorstwa sięgają po rozwiązania klasy ERP, by optymalizować swoje procesy biznesowe. Wzrasta również zainteresowanie takimi rozwiązaniami, jak HCM, BI, APS, MES. Środki unijne pozwolą firmom z sektora MSP, zwłaszcza tym, które są innowacyjne, jak np. te z branży produkcyjnej, zbudować zaplecze IT potrzebne do skutecznego planowania i monitorowania realizowanych procesów produkcyjnych oraz wzmocnić konkurencyjność na rynku – mówi Gnitecki.
SIMPLE SA liczy na wzrost sprzedaży zarówno w sektorze publicznym, jak i prywatnym. Jednocześnie prognozuje, że liczba kontraktów podpisanych w tym roku będzie niższa niż w dwóch poprzednich latach. Powodem jest oczekiwanie na możliwość skorzystania z unijnych dofinansowań, a te są obecnie w fazie przygotowywania.
– Myślę, że te kontrakty zaczną być pozyskiwane w drugiej połowie roku, po wakacjach, i będą realizowane w kolejnych latach –ocenia.
Pytany o nowe branże, w których spółka SIMPLE SA planuje być aktywna, prezes Gnitecki podkreśla:
– Mamy bardzo szerokie referencje, jesteśmy w różnych miejscach – zarówno w firmach komercyjnych z branży produkcyjnej, budowlanej, handlowo-usługowej, jak i w spółkach Skarbu Państwa, spółkach transportowych, uczelniach, instytutach i szpitalach – wymienia.
Spółka SIMPLE SA już od 1998 roku notowana jest na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.
Źródło: Newseria.pl
Jeśli poszukujesz informacji w zakresie finansowania przedsiębiorstw lub obniżenia kosztów prowadzonej działalności gospodarczej to napisz. Postaramy się skutecznie doradzić i zaproponować najlepsze rozwiązanie.
Dziękujemy za wypełnienie formularza!
Może to Ci się spodoba
Dlaczego lokata bankowa to dobre rozwiązanie jako sposób długoterminowego oszczędzania na emeryturę?
Lokaty bankowe są jednym z najpowszechniejszych sposobów oszczędzania pieniędzy w Polsce. Co prawda ze statystyk NBP wynika, że regularnie oszczędza ok. 10% społeczeństwa, to jednak większość z nas robi to
Za granicą pracuje ponad 2,5 mln Polaków
Starzenie się polskiego społeczeństwa może w kolejnych latach hamować tempo rozwoju gospodarczego – wskazuje prezes Warsaw Enterprise Institute Tomasz Wróblewski. GUS szacuje, że w 2050 r. osoby w wieku 65+ będą już stanowić
Pożyczki bez weryfikacji telefonicznej – gdzie ich szukać?
Każdy bank lub firma pozabankowa ma obowiązek weryfikowania tożsamości swoich klientów, którym udziela finansowania. Aby skrócić formalności i maksymalnie uprościć całą procedurę wnioskowania oraz udzielania pożyczki, pożyczkodawcy coraz częściej rezygnują
Deweloperzy czekają na szczegóły programu Mieszkanie Plus
Ogłoszony przez rząd program Mieszkanie Plus nie powinien mieć dużego wpływu na rynek deweloperski – oceniają przedstawiciele RED Real Estate Development. Ich zdaniem klienci, których stać na zakup mieszkania lub mają zdolność
Od czego zacząć inwestowanie?
Fundusze inwestycyjne, akcje, instrumenty dłużne czy może surowce – zastanawiasz się, która z tych form inwestycji będzie dla Ciebie odpowiednia? Zanim wybierzesz jedną z nich, musisz zadbać o zdobycie podstawowej
Opłata za polisę komunikacyjną jak za telewizję kablową czy telefon
Opłaty w formie abonamentu są nowością na rynku ubezpieczeniowym. Polski fintechowy start-up hiPRO wraz z firmą ubezpieczeniową Allianz wprowadził na rynek platformę, która pozwala na opłacanie składki w sposób elektroniczny w miesięcznych ratach. Ma
4 komentarze
anteek
06 sierpnia, 17:52mania
16 stycznia, 12:57asicca
29 stycznia, 15:48jeży
04 lutego, 16:48